Trening w trasie – jaki sprzęt wybrać, żeby mieć efekty?

Adrian Trucker Paker

Adrian Trucker Paker

Jeśli jesteś kierowcą i myślisz o rozpoczęciu treningów w trasie, to na pewno zadajesz sobie pytanie „jak się do tego zabrać?”. Masz zajawkę do trenowania, ale nie wiesz, jak masz to zorganizować? Do wykonania treningu w trasie…
Potrzebujesz kilku niezbędnych akcesoriów, takich, które ulepszą Twój trening. Przedstawię Ci, z jakich ja korzystam i co polecam zabrać ze sobą w trasę, aby Twój trening był efektywny i dawał Twoim mięśniom bodziec do rozwoju. 


Trening w trasie, podobnie jak ten w domu czy na siłowni, u każdego z pewnością będzie wyglądał inaczej w zależności od założonych celów. Jednak we wszystkich przypadkach potrzebne jest chociaż minimum sprzętu, który ułatwi nam wykonanie treningu. Jaki to sprzęt? O tym poniżej.

 

Mały sprzęt i akcesoria

Przede wszystkim, musisz zabrać ze sobą dobre obuwie sportowe. Może nie jest to sprzęt sam w sobie, ale na pewno takie buty wpłyną na lepszy trening, a także komfort po treningu. Odpowiednie obuwie przyda się także, jeśli za formę aktywności fizycznej w trakcie postojów wybrałeś bieganie lub długie spacery. Warto zaopatrzyć się także w matę do ćwiczeń, aby móc przećwiczyć sobie na przykład brzuch albo wykonać ćwiczenia w leżeniu i podporze. 

Drugim wartym uwagi sprzętem są gumy oporowe, które warto zabrać ze sobą, a także roller. Pozwoli on na szybszą aktywację mięśni i rozluźni zmęczone trasą plecy, zapewniając lepsze przygotowanie do treningu. Jeśli chodzi o gumy oporowe, to możesz je wykorzystać do aktywacji przed treningiem, do rozciągania poszczególnych partii ciała, ale także sprawdzą się jako sprzęt treningowy. 

Gumy możesz wykorzystać do treningu praktycznie wszystkich partii mięśniowych. Przykładowo, zaczepiając gumę o ciężarówkę, możesz sprawić sobie imitację wyciągu i przetrenować plecy oraz górne partie mięśniowe. 

Natomiast jeśli chodzi o rozgrzewkę przed treningiem, to koniecznie powinieneś wozić ze sobą skakankę, dzięki której szybko rozgrzejesz swój organizm, a także zrobisz dobre cardio, nie ruszając się z parkingu. Są to też rzeczy, które nie zajmą wiele miejsca w Twojej ciężarówce.

 

Obciążenie

Jeśli chodzi już o cięższy sprzęt, to polecam zabrać ze sobą obciążenie, dzięki któremu wykonasz cięższy trening, mogący konkurować efektywnością z treningiem na siłowni. Nie zapomnij w trasie o hantlach. Żeby nie zabierać ze sobą kilku różnych hantli, to zaopatrz się w malutkie sztangielki, do których dokładasz obciążenie i kilka talerzy. Ja oczywiście proponuję zakup dwóch sztangielek, aby oprócz klasycznego przetrenowania bicepsa móc też zrobić ciężkie wykroki. Jeśli tylko masz możliwości finansowe i transportowe, to najlepszym i najważniejszym sprzętem będzie sztanga i obciążenie do niej. Na tym sprzęcie zrobisz naprawdę dobry i mocny trening, nawet jeśli jesteś bardzo zaawansowanym trenującym. 

Dzięki temu wykonasz masę ćwiczeń wielostawowych, martwe ciągi, wiosłowania. Jeśli dodatkowo zabierzesz ze sobą stojak regulowany oraz ławeczkę do ćwiczeń, to wykonasz już naprawdę wszystkie, najefektywniejsze ćwiczenia, pozwalające na rozwój każdej partii mięśniowej –  przysiady, wyciskanie żołnierskie, wyciskanie na klatkę i dużo innych ćwiczeń. Podsumowując, aby wykonywać trening w trasie, początkowo nie musisz dysponować dużą ilością sprzętu. Jednak z czasem, Twoim rozwojem i progresem, warto skompletować akcesoria, które sprawią, że trening będzie efektywniejszy. Sprzęt możesz kupować stopniowo, początkowo wykonując ćwiczenia na gumach, potem na małych obciążeniach, w miarę czasu przechodząc na sztangę. Pamiętaj także, że wiele akcesoriów do ćwiczeń, na przykład palety, znajdziesz w miejscach postojów dla ciężarówek i je też warto wykorzystać. 

 

Jeśli chcesz być na bieżąco z treningowymi patentami z życia kierowcy ciężarówki, to zostań ze mną i zaglądaj na moją stronę. Zapraszam Cię także do współpracy ze mną, gdzie przygotuję  dostosowany do Ciebie i Twoich potrzeb plan treningowy i żywieniowy, uwzględniając Twoje cele i możliwości. 

Udostępnij:

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz pozostałe wpisy

5 sposobów na trzymanie formy w trasie. Czy znasz je wszystkie?

Twoim zdaniem niemożliwe jest utrzymanie formy, kiedy przez większość tygodnia jesteś w trasie? Myślisz, że wysportowana sylwetka nie jest przeznaczona dla zawodowego kierowcy, a może ją wypracowałeś i nie wiesz, jak utrzymać? Przekonaj się, że utrzymanie formy w trasie jest możliwe, wystarczy tylko…

Bolą Cię plecy? Te mięśnie na pewno musisz wzmocnić!

Dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, w pracy, za kierownicą, przed komputerem i często odczuwasz ból pleców? Ten dyskomfort towarzyszy Ci przez większość dnia i nie wiesz, jak z tym walczyć? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które…

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Skorzystaj z promocji

-75%

zniżki

na program dietetyczno-treningowy
Forma w trasie z Pakerem

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

DARMOWE szkolenie

Kierowco ciężarówki: Oto jak zgubić brzuch, utrzymać dietę i trening w trasie

pomimo braku motywacji i czasu