5 sposobów na trzymanie formy w trasie. Czy znasz je wszystkie?

Adrian Trucker Paker

Adrian Trucker Paker

Twoim zdaniem niemożliwe jest utrzymanie formy, kiedy przez większość tygodnia jesteś w trasie? Myślisz, że wysportowana sylwetka nie jest przeznaczona dla zawodowego kierowcy, a może ją wypracowałeś i nie wiesz, jak utrzymać? Przekonaj się, że utrzymanie formy w trasie jest możliwe, wystarczy tylko…
Trzymać się każdego dnia kilku ważnych zasad, aby Twój cel został osiągnięty. 5 najważniejszych z nich przedstawię Ci w niniejszym artykule. 
 

Wielu uważa, że osiągnięcie fajnej formy wymaga wielu wyrzeczeń. Tak naprawdę, chodzi o naukę nawyków, które w końcu staną się naszą codziennością, czymś całkowicie normalnym w ciągu dnia. Kilka z nich można uznać za przepis na utrzymanie dobrej formy, który świetnie sprawdzi się także w trasie. Jednak jako kierowca musisz sobie zaplanować większość rzeczy wcześniej, jeszcze przed wyruszeniem w trasę.

 

Dieta

Chcąc utrzymać dobrą formę, oczywiście musisz zadbać o swoje żywienie. Pewnie już znasz podstawowe zasady zdrowego odżywiania. Wiesz, że posiłki muszą być odpowiednio zbilansowane pod względem makroskładników, czyli białka, węglowodanów i tłuszczów. Posiłki w trasie warto zaplanować sobie wcześniej, aby zaopatrzyć się we wszystkie potrzebne nam składniki i odpowiednio je obrobić, dzięki temu oszczędzimy sporo czasu w trasie. Przykładowo, planując obiady na cały tydzień, przewidujesz potrzebną Ci ilość mięsa i w domu już wstępnie je przygotowujesz, na przykład peklujesz. W ten sposób będziesz miał zapewnione wszystkie posiłki na całą trasę i unikniesz ryzyka, że w razie braku jedzenia będziesz musiał zjeść w barze, knajpie, czy restauracji. Zapraszam do wcześniejszych artykułów, w których pokazuję jak dokładnie zaplanować i przygotować posiłki w trasę. 

 
Aktywność fizyczna 

Dobra forma sama się nie zrobi i nie utrzyma bez odpowiedniego poziomu aktywności fizycznej. Pamiętaj, że jeśli doszedłeś już do jakiegoś etapu w kształtowaniu sylwetki, to zaprzestanie treningów spowoduje, że efekty będą zanikać, ponieważ mięśnie potrzebują ciągłego bodźca. Zatem spakuj sobie do ciężarówki kilka sprzętów, które umożliwią Ci wykonanie dobrego treningu. O tym, jak się przygotować do trenowania w trasie, pisałem we wcześniejszych wpisach.

 
Regeneracja i suplementacja

Kolejnym punktem niezbędnym do trzymania formy jest odpowiednia regeneracja i dobry sen. Bez tych czynników Twoje starania mogą nie przynosić efektów, ponieważ nasz organizm będzie poddawany zbyt dużym dawkom stresu. W trasie wiadomo, o dobry sen może być ciężko, dlatego warto zaopatrzyć się w suplementy ułatwiające zasypianie i poprawiające jakość snu. Co do reszty suplementacji, to do utrzymania formy i zdrowia organizm potrzebuje wielu składników, które może być trudno dostarczyć wraz z pożywieniem w trasie. Konkretna suplementacja będzie zależała od całości Twojej diety, ale na pewno powinieneś zwrócić uwagę na suplementację witaminy D, gdyż jej jest za mało w pożywieniu. Jeśli nie jesz tłustych ryb, warto byłoby zadbać o suplement z omega-3. 


Nie odpuszczaj w weekend!

Najważniejszym punktem, który dopełnia opisane wyżej sposoby jest to, abyś nie zapominał o trzymaniu się nawyków także w weekend, gdy zjedziesz z trasy. Nawet idealny plan może zostać zniweczony przez weekendowe rozpusty. Oczywiście nie chodzi tutaj o to, aby rezygnować w tym czasie ze wszystkiego, tylko żebyś zachował pewną równowagę.Podsumowując, utrzymanie formy w trasie jest jak najbardziej możliwe. Ważne jednak, żebyś trzymał się kilku reguł. Gdy zadbasz o dietę, regenerację i aktywność fizyczną zarówno w trakcie tygodnia, jak i w weekendy, to nawet jako kierowca możesz utrzymać świetną formę i dobre zdrowie. 

Jeśli chcesz poznać więcej sprawdzonych sposobów na utrzymanie formy w trasie, to regularnie zaglądaj na moją stronę. Serdecznie zapraszam Cię także do nawiązania współpracy treningowo-dietetycznej. W mojej ofercie znajdziesz spersonalizowane plany treningowe i żywieniowe, uwzględniające Twój tryb życia i możliwości.Udostępnij:

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz pozostałe wpisy

5 sposobów na trzymanie formy w trasie. Czy znasz je wszystkie?

Twoim zdaniem niemożliwe jest utrzymanie formy, kiedy przez większość tygodnia jesteś w trasie? Myślisz, że wysportowana sylwetka nie jest przeznaczona dla zawodowego kierowcy, a może ją wypracowałeś i nie wiesz, jak utrzymać? Przekonaj się, że utrzymanie formy w trasie jest możliwe, wystarczy tylko…

Bolą Cię plecy? Te mięśnie na pewno musisz wzmocnić!

Dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, w pracy, za kierownicą, przed komputerem i często odczuwasz ból pleców? Ten dyskomfort towarzyszy Ci przez większość dnia i nie wiesz, jak z tym walczyć? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które…

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Skorzystaj z promocji

-75%

zniżki

na program dietetyczno-treningowy
Forma w trasie z Pakerem

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

DARMOWE szkolenie

Kierowco ciężarówki: Oto jak zgubić brzuch, utrzymać dietę i trening w trasie

pomimo braku motywacji i czasu