3 skuteczne suplementy, które wożę ze sobą w trasę!

Adrian Trucker Paker

Adrian Trucker Paker


Białko, kreatyna, BCAA, arginina i cała masa innych, a Ty nie wiesz, które suplementy masz wybrać? Koledzy polecają Ci ciągle nowe suplementy, a Ty nie wiesz, co będzie dla Ciebie dobre? Chciałbyś, żeby suplementacja pomogła Ci nie tylko w budowaniu sylwetki, ale także przynosiła efekty na co dzień? Oczywiście, że nie możesz spożywać wszystkim suplementów dostępnych na rynku, a przy doborze suplementacji powinieneś kierować się tym, co chcesz osiągnąć, jakie masz braki i jaki tryb życia prowadzisz. W tym artykule przedstawię Ci 3 skuteczne suplementy, które wożę ze sobą w trasę zawsze, mające pozytywny wpływ nie tylko na moje treningi. 

Dobór odpowiedniej suplementacji możemy uznawać także za kwestię indywidualną, przy której uwzględniane jest kilka czynników. 

Suplementy mają pomagać Ci nie tylko w zdobyciu założonych efektów sportowych, ale również wykazywać pozytywne działanie na przykład w pracy. Zaprezentuję Ci kilka wybranych supli, które są pomocne także w życiu kierowcy.


Białko

Bez wątpienia najważniejszym suplementem dla osoby aktywnej fizycznie jest białko. Pełni ono funkcję także uzupełnienia diety w ten makroskładnik. Sprawdzi się zarówno w okresie redukcji tkanki tłuszczowej jak i przy budowaniu masy mięśniowej.

Dla życia kierowcy zawodowego białko jest o tyle ważne, iż z jego wykorzystaniem możemy zaserwować sobie szybki, pełnowartościowy posiłek. 

Zbudowane z aminokwasów odżywki białkowe pełnią także funkcję regeneracyjną, przy ich udziale zmęczone treningiem mięśnie lepiej się odbudowują. Na rynku jest wiele rodzajów tego suplementu do wyboru. Ja polecam białko serwatkowe, które jest najlepszym źródłem białka, a także najszybciej wchłanialnym, bogatym w duże ilości niezbędnych aminokwasów.


Kreatyna

Kolejnym suplementem, który zawsze biorę ze sobą w trasę jest kreatyna. Pokuszę się o stwierdzenie, że jest to najważniejszy suplement w procesie budowy masy mięśniowej oraz siły, ale nie tylko. Kreatyna działa na wielu płaszczyznach i jest mocno przebadanym suplementem. Potwierdzono jej duży wpływ na wydolność organizmu, budowanie siły, wzrost mięśni i regenerację.

Dzięki suplementacji kreatyny poprawiamy możliwości wysiłkowe, czyli możemy wykonywać lepsze treningi. Kreatyna bierze także udział w wytwarzaniu podstawowego nośnika energii w mięśniach, czyli ATP.

Suplementacja kreatyny poprawi także Twoją regenerację, szczególnie po wysiłku. W czasie redukcji kreatyna pomoże Ci zachować objętość treningów oraz ich intensywność, które zawsze maleją wraz ze zmniejszeniem ilości przyjmowanych kalorii. 


ZMA

Suplementem szczególnie ważnym także przy pracy  kierowcy jest ZMA. Składa się z cynku, magnezu oraz witaminy B6. Jest to suplement, którego głównym zadaniem jest zmniejszenie zmęczenia organizmu oraz polepszenie jakości snu i regeneracji.

Suplementacja ZMA wpływa także na redukcję stresu i prawidłowe utrzymanie poziomu testosteronu i hormonu wzrostu. Pierwiastki, z których składa się ZMA są oczywiście dostępne w pożywieniu, jednak czasem wymagają suplementacji, szczególnie u osób, których tryb życia potrzebuje większego skupienia. 

Ponadto, suplement ten jest zbawienny dla poprawy jakości snu. Bez tego suplementu, czyli przy niedoborze cynku i magnezu, jakość snu może być po prostu słaba. Przyczynia się to do złej regeneracji mięśni czy zwiększenia poziomu stresu.

ZAKOŃCZENIE

Podsumowując, na rynku jest dostępna naprawdę ogromna ilość suplementów, ale moim zdaniem, nie warto przyjmować wszystkich. W doborze suplementacji kieruj się tym, czego najbardziej potrzebujesz i co realnie może Ci pomóc w funkcjonowaniu organizmu. 

Ja przedstawiłem Ci moim zdaniem 3 najważniejsze suplementy, które są niezbędne w życiu aktywnego fizycznie kierowcy.

Jeśli chcesz poznać więcej moich sprawdzonych patentów z życia kierowcy, odwiedzaj regularnie moją stronę. Potrzebujesz pomocy w doborze suplementacji, ułożeniu planu treningowego czy dietetycznego? Zapraszam do współpracy ze mną! Oferuję w pełni spersonalizowane plany i ciągły kontakt w razie pojawiających się pytań i wątpliwości. 

Udostępnij:

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz pozostałe wpisy

5 sposobów na trzymanie formy w trasie. Czy znasz je wszystkie?

Twoim zdaniem niemożliwe jest utrzymanie formy, kiedy przez większość tygodnia jesteś w trasie? Myślisz, że wysportowana sylwetka nie jest przeznaczona dla zawodowego kierowcy, a może ją wypracowałeś i nie wiesz, jak utrzymać? Przekonaj się, że utrzymanie formy w trasie jest możliwe, wystarczy tylko…

Bolą Cię plecy? Te mięśnie na pewno musisz wzmocnić!

Dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, w pracy, za kierownicą, przed komputerem i często odczuwasz ból pleców? Ten dyskomfort towarzyszy Ci przez większość dnia i nie wiesz, jak z tym walczyć? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które…

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Skorzystaj z promocji

-75%

zniżki

na program dietetyczno-treningowy
Forma w trasie z Pakerem

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

DARMOWE szkolenie

Kierowco ciężarówki: Oto jak zgubić brzuch, utrzymać dietę i trening w trasie

pomimo braku motywacji i czasu