Stosuj te zasady codziennie, a zmienisz swoją sylwetkę NA ZAWSZE!

Adrian Trucker Paker

Adrian Trucker Paker

Szukasz sposobów, żeby zbudować wymarzoną sylwetkę na długo, ale Ci się to nie udaje? Skrupulatnie liczysz każdą zjedzoną kalorię, ale nadal sylwetka nie wygląda tak, jak sobie to założyłeś? A może z początku chudniesz, ale efekt ten szybko się gubi i wracasz do punktu wyjściowego? Ale czy zdajesz sobie sprawę, że…

Nawet przy idealnie policzonych posiłkach będziesz mieć kłopot z osiągnięciem i utrzymaniem dobrej sylwetki? Jeśli nie będziesz trzymał się kilku zasad codziennie , to nawet przy idealnie policzonej diecie Twoje wysiłki mogą pójść w zapomnienie. Dlatego przedstawiam Ci kilka sprawdzonych, codziennych zasad, dzięki którym zmienisz swoją sylwetkę na zawsze i nie będziesz wracał do starych nawyków!

Zmiana trybu życia i sposobu odżywiania, wprowadzenie diety i ustalonego planu treningowego z pewnością są świetnym krokiem dla dobra Twojej sylwetki i dla Twojego zdrowia, ale muszę Cię rozczarować, to nie wystarczy. Ten sposób jest doskonały jeśli chcesz schudnąć albo wyrzeźbić sylwetkę, ale niestety nie sprawdza się w długotrwałym jej utrzymaniu. Aby zmienić swoją sylwetkę na zawsze, musisz wprowadzić w życie kilka zasad i trzymać się ich codziennie.

Dieta

Jeśli zaczniesz stosować dietę, to zwróć uwagę na to, aby była ona zbilansowana i składała się w odpowiednich dla Ciebie proporcjach ze wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednak pamiętaj, żeby nie trzymać się dokładnie tego, co będziesz mieć rozpisane w diecie, ale aby na podstawie rozpiski nauczyć się samemu komponować posiłki. Chodzi mi o wyrobienie umiejętności świadomego odżywiania oraz doboru zamienników poszczególnych produktów. Bo co jeśli jakiegoś produktu nie będzie w sklepie? Co wtedy zrobisz? Musisz się także nauczyć, jakie produkty wybierać. Wiedzieć, czy wybrać kefir owocowy czy lepiej naturalny i dorzucić garść owoców. Jeśli nabierzesz tych umiejętności, to utrzymanie na zawsze zdrowych nawyków, a za tym świetnej sylwetki, nie sprawi Ci problemu. 

Jeśli chodzi o odżywianie, to nie możesz także zapominać, że nie same makroskładniki, czyli węglowodany, białko i tłuszcze, wpływają na naszą sylwetkę i zdrowie. Pamiętaj więc o zapewnieniu sobie odpowiedniej ilości witamin i składników mineralnych. 

Zdrowe nawyki, a nie przykra konieczność!

Pamiętaj, że jeśli robimy coś, bo musimy, ciężko nam utrzymać to na długo, tym bardziej, jeśli zmuszamy się do wyrzeczeń. Dlatego, aby zmiana Twojej sylwetki mogła być na zawsze, nie zamykaj się w klatce. To, że dbasz o sylwetkę i zdrowie nie oznacza, że musisz sobie odmawiać wszystkiego.

Kieruj się zasadą umiaru, a nie całkowitych zakazów, a także odpowiednio dobieraj zamienniki ulubionych produktów. Jeśli lubisz słodycze, to nie rezygnuj z nich do zera, bo nie utrzymasz tego postanowienia na długo. Pozwól sobie raz na jakiś czas na niewielką ilość ulubionego produktu, ale nie objadaj się nim. Obecnie na rynku znajdziesz też wiele zdrowych zamienników produktów „nie-fit”, na przykład bezcukrowe wersje słodkich napojów, słodyczy, batony proteinowe, bezcukrowe galaretki, niesłodzone sorbety zamiast słodkich lodów, itd. W ten sposób zaspokoisz apetyt na zachciankę, ale nie dostarczysz masy zbędnych kalorii, cukru i tłuszczy.

Podobnie jest z treningiem. Pamiętaj, że oprócz efektów w formie świetnej sylwetki, trening ma Cię także cieszyć. Jeśli są ćwiczenia, których zwyczajnie nie lubisz, nie zmuszaj się do wykonywania ich. Jednak jeśli są to takie ćwiczenia, których nie możesz zastąpić czymś innym, to przeplataj je z takimi, które lubisz. W ten sposób cały trening sprawi Ci przyjemność, a jedno nielubiane ćwiczenie nie spowoduje, że potraktujesz go jako konieczność. Tak skomponowany plan treningowy sprawi, że treningi staną się Twoim nawykiem, częścią Twojej codzienności, jak zjedzenie śniadania, a nie przykrą koniecznością.

Znajdź aktywność fizyczną, którą naprawdę polubisz i będzie Twoją odskocznią. Wówczas ruch będzie dla Ciebie formą spędzania wolnego czasu, na przykład z rodziną, ze znajomymi. Ważne jednak, aby utrzymać regularność i żeby aktywność fizyczna była częścią Twojego życia bez przymusu. Na przykład jeśli w trasie zatrzymujesz się w nowym mieście, fajnej okolicy, to wybierz się na spacer i poznaj okolicę.

Poza dietą i aktywnością fizyczną

Kilka drobnych, codziennych nawyków pomoże Ci utrzymać fajną sylwetkę na dłużej. Przede wszystkim, pij dużo płynów. Poza oczywistymi właściwościami zdrowotnymi, odpowiednie nawodnienie organizmu spowoduje, że ciało nie będzie spuchnięte, bo nie będzie zatrzymywało wody w organizmie, dlatego będzie wyglądało szczuplej. To samo tyczy się nadmiaru soli w organizmie, dlatego powinieneś ją ograniczyć. Nie zapominaj także o odpowiedniej ilości snu.

Podsumowując, jeśli będziesz pamiętać o codziennym stosowaniu przedstawionych przeze mnie zasad, to nie będziesz miał problemu z długotrwałym utrzymaniem fajnej sylwetki. Dzięki temu nauczysz się trybu życia, który nie będzie wymagał od Ciebie wyrzeczeń i codziennie pomoże Ci w osiągnięciu i utrzymaniu sylwetkowego celu.

Po więcej szybkich i zdrowych zasad zapraszam do siebie! Pomogę Ci w nauce nawyków, świadomego odżywiania i planowania posiłków. Zapraszam Cię również do współpracy ze mną! Oferuję Ci spersonalizowane plany treningowe, plany dietetyczne i możliwość bieżącego kontaktu w razie jakichkolwiek wątpliwości i pytań dietetyczno-treningowych. 

Udostępnij:

Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz pozostałe wpisy

5 sposobów na trzymanie formy w trasie. Czy znasz je wszystkie?

Twoim zdaniem niemożliwe jest utrzymanie formy, kiedy przez większość tygodnia jesteś w trasie? Myślisz, że wysportowana sylwetka nie jest przeznaczona dla zawodowego kierowcy, a może ją wypracowałeś i nie wiesz, jak utrzymać? Przekonaj się, że utrzymanie formy w trasie jest możliwe, wystarczy tylko…

Bolą Cię plecy? Te mięśnie na pewno musisz wzmocnić!

Dużo czasu spędzasz w pozycji siedzącej, w pracy, za kierownicą, przed komputerem i często odczuwasz ból pleców? Ten dyskomfort towarzyszy Ci przez większość dnia i nie wiesz, jak z tym walczyć? Jest kilka sprawdzonych sposobów, które…

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

Skorzystaj z promocji

-75%

zniżki

na program dietetyczno-treningowy
Forma w trasie z Pakerem

Dni
Godziny
Minuty
Sekundy

DARMOWE szkolenie

Kierowco ciężarówki: Oto jak zgubić brzuch, utrzymać dietę i trening w trasie

pomimo braku motywacji i czasu